İLHAM VE YETENEK

İLHAM VE YETENEK Mİ? Dahilerin ortak özelliklerinden biridir can sıkıntısı… Genellikle çocukluk çağlarımızın büyük sorunuydu… “Offf Çok sıkıldım” “Yapacak hiçbir şey yok” ve günümüzde de pandemi ile birlikte her yaş gurubunda durum aynı… Harika dahiyane fikirler hep çok fazla sıkıldığında gelirmiş derler, öyle sıkılır sıkılmaz da gelmiyor yani… Şimdilerde ise yaş kemale erip de şöyle baktığımda durumu daha iyi değerlendirebiliyorum ve anlıyorum.

Allah’ımın emanetleri 2 oğlum 1 kızım ve yaşları 13-16 arasında 3 ergen ile birlikte yaşıyorum. Herbirinin farklı özellikler ve her birinin farklı tipi karakteristik özellikleri var… Tahmin edersiniz ki ya da kendinizden bilirsiniz ki çocuklarıyla birlikte büyüyen gelişen bazen çocukla çocuk, bazen oldukça yetişkin olunabiliyor.

Yaratım enerjisini çocuklarla büyürken onları anlamaya harcadığım zamanların birinde idrak etmiştim…İçsel motivasyonu kendiyle uyumlu olan için istemek, hedef koymak ,hayal etmek ve oldurmaya olan inancıyla çok çalışmak olabilirken…

Diğeri için daha çok hayal kurmak sonra üzerinde daha fazla düşünüp hayalini geliştirmek ve hatta olduğuna inanmak fakat gerçek mi düş mü ayırt edememenin verdiği karmaşa ile içine kapanıklık. Bir diğeri ise, zaten her şeyin olduğunu bilen bir üstat ya da bilge, derin ve sakin kendi küçük sözü büyük evlatlarla oldukça fazla maceralı hikayelerim var.

Yeteneklerinizi fark edebilmeniz, derin inançlarınızın oluşturmuş olduğu negatif programlarınızın üzerinde çalışıp öncelikle DÜŞÜNCELERinizin, sonrasında DUYGULARınızın ve oradan da DAVRANIŞLARınıza olan etkilerini takip etmekle mümkün…

Kendinizin en iyi versiyonuna ulaşmanız da parlamanız da mümkün…

İlham ise yeteneklerinize uygun olan ilahî bir biliştir. Ancak siz hazır olduğunuzda saf bir bilinç ile yani kendi bilincinizi geride bıraktığınız anda gerçekleşir. Yaradan bakış açısı ile ya da kolektiften akan bilinçtir….

Kendi değerleriniz erdemleriniz ve ayrıca imkanlar-imkansızlıklarınızın farkında olduğunuzda zaten yeteneklerinizi fark edecek koşulsuz sevgi ile frekansınız yükselecektir.

Böylesi bir frekans yükselişinin ilahî bir katmanda hediyesi de İlham olmalıydı…. Ve siz de tüm bunları doğuştan hak ettiğinizi bilseydiniz nasıl olurdu?

Kapak fotoğrafı Pexels /by Andrea Piacquadio

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir